EGE ÜNİVERSİTESİ

Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi

 

Ege Üniversitesi personeline % 50, Ege Üniversitesi BAP Destekli Projelerde % 60, Teknoparkında kurulu şirketlerin ARGE Projeleri ile İzmir’de kurulu bulunan tüm üniversitelerin personellerine % 40, diğer üniversite ve kamu kurumlarına % 30 indirim uygulanmaktadır.

Ege Üniversitesi personelinin BAP kaynaklı projelerine uygulamış olduğu % 60’lık indirim, bu projelerin BAP destekli lisansüstü tez projesi olması durumunda % 75 olarak uygulanacaktır. Ayrıca yeni BAP sistemi ile devreye giren ve Ege Üniversitesi lisans öğrencilerini araştırmaya teşvik eden Lisans öğrencilerinin araştırma projelerinden gelen analiz talepleri için bu indirim % 80 olarak uygulanacaktır. Sanayi güdümlü BAP projelerinde ise, genel araştırma projeleri ile aynı oranda % 60 indirim uygulanacaktır. 

EGE-MATAL'da yapılan bir analizin sonucunun kişi/firmaya teslim edildikten sonra itiraz edilmesi ve aynı analizin tekrar yapılmasının istenmesi halinde ilk 3 iş günü içinde dilekçe ile merkezimize bildirilmesi gerekmektedir. İtiraz süresi geçen analizlerin tekrar yapılması halinde, ücrete tabi tutulacaktır. 

3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu gereği (6. Bölüm, Madde 17), Devlet destekli ARGE projelerinden yapılan hizmetlerden (BAP, TÜBİTAK, Bakanlık vb.) KDV alınmayacaktır.

Analiz Ücretleri için laboratuvarlara tıklayınız.