canlı destek

Duyurular

23.09.2021

Yüzey ve Ötesi XPS ile Karakterizasyon Çalışmaları ve Analiz Verilerinin Yorumlanmasına Yönelik İpuçları Çevrimiçi Eğitim

16 - 19 Kasım 2021 tarihlerinde Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE-MATAL)'da ''YÜZEY VE ÖTESİ XPS ile Karakterizasyon Çalışmaları ve Analiz Verilerinin Yorumlanmasına Yönelik İpuçları'' kursu düzenlenecektir.

Kurs hakkında detaylı bilgi ve başvuru için lütfen linki tıklayınız.

YÜZEY VE ÖTESİ 

"XPS ile Karakterizasyon Çalışmaları ve Analiz Verilerinin Yorumlanmasına Yönelik İpuçları" web sayfası ve başvuru formu linkleri: 

Web sayfası: https://egematalxps.ege.edu.tr/

Başvuru formu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4MswehEGXUrfXDGts2w5YrCWltuCIR2geCClHWMeMf7V9yw/viewform?usp=sf_link

 

20.09.2021

Mikroskopinin Büyüleyici Dünyası - 3 Görüntü Yarışması 

Bilim ve sanat, kaynağını doğadan, gücünü ise insanın zihinsel ve yaratıcı dehasından alır. Çalışmalarınız esnasında yakaladığınız birbirinden güzel görüntüleri değerlendirmek için, bu yıl üçüncüsü  EGE MATAL bünyesinde gerçekleştirilecek olan ‘‘Mikroskopinin Büyüleyici Dünyası - 3’’ isimli görüntü yarışmasına başvurularınızı bekliyoruz.

Yarışma siyah-beyaz ve renkli olmak üzere iki kategoride düzenlenecektir.

Yarışmaya katılmak için ekteki katılım formunu doldurup görüntülerle birlikte en geç 30 Eylül 2021, saat 17.00’ye kadar semegematal@gmail.com elektronik posta adresine göndermeniz yeterlidir.

Katılım Formu için lütfen linki tıklayınız.

Yarışmaya katılım koşulları için lütfen linki tıklayınız.

 

20.09.2021

Teorik ve Uygulamalı HPLC Eğitimi Çevrimiçi Kurs 

20 - 22 Ekim 2021 tarihlerinde Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE-MATAL)'da ''Teorik ve Uygulamalı HPLC Eğitimi'' kursu düzenlenecektir.

Kurs hakkında detaylı bilgi ve başvuru için lütfen linki tıklayınız.

''Teorik ve Uygulamalı HPLC Eğitimi'' web sayfası ve başvuru formu linkleri:

Web sayfası: https://egematalkromatografi.ege.edu.tr/

Başvuru formu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfENewiuu7TzxTflOsBspxnrxJGm4DWmDy1DLGKvTuV9S0P3A/viewform

 

13.07.2021

'Diagnostik Yaklaşımlar ve Güncel Gelişmeler' Çevrimiçi Kurs

28 Eylül - 01 Ekim 2021 tarihlerinde Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE-MATAL)'da Diagnostik Yaklaşımlar ve Güncel Gelişmeler kursu düzenlenecektir.

Kurs hakkında detaylı bilgi ve başvuru için lütfen linki tıklayınız.

 

17.05.2021

26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 10.00'da Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE-MATAL) ve Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından,  Chancellor's Professor at UCLA (Volgenau Chair for Engineering Innovation Electrical & Computer Engineering, Bioengineering), HHMI Professor (Howard Hughes Medical Institute), Associate Director (California NanoSystems Institute (CNSI)Aydoğan ÖZCAN'ın konuşmacı olduğu "Toward a Thinking Microscope: Deep Learning-enabled Computational Microscopy and Sensing" konulu bir seminer düzenlenecektir.

Seminere katılmak ve izlemek için lütfen burada linki verilen pdf dosyasındaki katılım linkini kullanınız.

 

19.03.2021

05 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 15.30'da Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE-MATAL) tarafından, Institute of Organic Chemistry and Biochemistry AS CR, Department of Computational Chemistry, Prag'dan Dr.  Cemal KÖPRÜLÜOĞLU'nun konuşmacı olduğu "Computer-Aided Drug Design" konulu bir seminer düzenlenecektir.

Seminere katılmak ve izlemek için lütfen burada linki verilen pdf dosyasındaki tıklayınız kısmını kullanınız.

 

19.03.2021

31 Mart 2021 Çarşamba günü saat 16.00'da Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE-MATAL) tarafından, Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Yasin KAYMAZ'ın konuşmacı olduğu "Karşılaştırmalı Tek Hücre RNA-seq Analizleri için Makine Öğrenmesi Metotları" konulu bir seminer düzenlenecektir.

Seminere katılmak ve izlemek için lütfen burada linki verilen pdf dosyasındaki tıklayınız kısmını kullanınız.

 

19.02.2021

In Vitro Tekniklerden In Vivo Uygulamalara: İki Boyutlu (2D) - Üç Boyutlu (3D) Hücre Kültürü ve Doku Mühendisliği Çalışmaları - 2

25 - 28 Mayıs 2021 tarihlerinde Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE-MATAL)'da In Vitro Tekniklerden In Vivo  Uygulamalara: İki Boyutlu (2D) - Üç Boyutlu (3D) Hücre Kültürü ve Doku Mühendisliği Çalışmaları - 2 kursu düzenlenecektir.

Kurs hakkında detaylı bilgi ve başvuru için lütfen linki tıklayınız.

 

04.02.2021

EGEMATAL SEMİNER

15 Şubat 2021 Pazartesi günü saat 15.30'da Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE-MATAL) tarafından, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur SEZERMAN'ın konuşmacı olduğu "Tıpta Yeni Nesil Dizileme Teknolojisi ve Uygulamaları" konulu bir seminer düzenlenecektir.

Seminere katılmak ve izlemek için lütfen burada linki verilen pdf dosyasındaki tıklayınız kısmını kullanınız.

 

25.01.2021

EGEMATAL SEMİNER

1 Şubat 2021 Pazartesi günü saat 15.30'da Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE-MATAL) tarafından, Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur ÜNAL'ın konuşmacı olduğu "Enerji Çevirimi ve Depolama için Nano Yapıdaki 2D Malzemeler" konulu bir seminer düzenlenecektir.

Seminere katılmak ve izlemek için lütfen burada linki verilen pdf dosyasındaki tıklayınız kısmını kullanınız.

 

10.02.2020

Manyetik Rezonans Akciğer Görüntüleme Eğitimi 

14 Şubat 2020 tarihinde Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE-MATAL)'da Dr. Özkan DOĞANAY'ın konuşmacı olduğu bir konferans düzenlenecektir. Konferansa ilgili Öğretim Üyeleri ve Lisansüstü Öğrencileri davetlidir. 

Konferans hakkında detaylı bilgi için lütfen linki tıklayınız.

 

22.01.2020

UYGULAMALI iLERİ HAYVAN HÜCRE KÜLTÜRÜ TEKNİKLERİ: IN VITRO'DAN IN VIVO UYGULAMALARA GEÇİŞ 

09 - 10 Mart 2020 tarihlerinde Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE-MATAL)'da Uygulamalı İleri Hayvan Hücre Kültürü Teknikleri: In vitro'dan in vivo uygulamalara geçiş kursu düzenlenecektir.

Kurs hakkında detaylı bilgi ve başvuru için lütfen linki tıklayınız. 

 

05.09.2019

"MİKROSKOPİNİN BÜYÜLEYİCİ DÜNYASI - II" GÖRÜNTÜ YARIŞMASI VE SERGİSİ

10 Ekim 2019 tarihinde Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE-MATAL) tarafından araştırmacıların çalışmaları esnasında yakaladığı birbirinden güzel Taramalı Elektron Mikroskobu (SEM) görüntülerinden oluşan sanatla bilimin buluştuğu "Mikroskopinin Büyüleyici Dünyası - II" isimli görüntü yarışması ve sergisi düzenlenecektir.

Katılım Formu ve Katılım Koşulları için lütfen linki tıklayınız.

 

 

02.08.2019

 

III. UYGULAMALI HÜCRE KÜLTÜRÜ KURSU "TEMEL TEKNİKLER"

19 - 20 Eylül 2019 tarihlerinde Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE-MATAL)'da III. UYGULAMALI HÜCRE KÜLTÜRÜ KURSU "TEMEL TEKNİKLER" isimli Hücre Kültürü Kursu düzenlenecektir.

Kurs hakkında detaylı bilgi için lütfen linki tıklayınız. 

 

18.06.2019

TÜBİTAK Eğitim Projesi: BİYOBETA

“Mimarlık / Mühendislik Eğitimi İçin Yenilikçi ve Yaratıcı Bir Yaklaşım: Biyobenzetim ve Biyotasarım”

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için lütfen linki tıklayınız.

 

14.06.2019 

17 Haziran 2019 tarihinde Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (EGE-MATAL) King Abdullah Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Derya Baran ve Prof. Şahika İnal'ın konuşmacı olduğu yarım günlük bir konferans düzenlenecektir. Konferansa ilgili öğretim üyeleri ve lisansüstü öğrenciler davetlidir.

Yer: Ege Üniversitesi, EGE-MATAL, Seminer Salonu

Tarih: 17 Haziran 2019

Saat: 10.00 - 12.00

 

08/02/2019                             27-28 Şubat 2019 tarihleri arasında Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve

Analiz Laboratuvarı (EGE-MATAL)'da gerçekleşecek olan

 "2. Uygulamalı Hücre Kültürü Kursu Temel Teknikler"

isimli kursumuzun kontenjanı dolmuştur.

 Kursun ileriki tarihlerde tekrarlanması planlanmaktadır.

 Göstermiş olduğunuz yoğun ilgi için teşekkürlerimizi sunarız.

EGE MATAL

 

06/02/2018        27-28 Şubat 2019 tarihleri arasında Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı (EGE-MATAL)'da "II. Uygulamalı Hücre Kültürü Kursu Temel Teknikler" kursu düzenlenecektir. Sizleri de aramızda görmek isteriz.   EGE MATAL

 

29/11/2018  Ege Üniversitesi LAboratuvar / Analiz Bilgi Sistemi EGELABSİS devreye girmiştir.

İlgili İnternet sayfası:

https://lab.ege.edu.tr/labsis.php 

 EGE MATAL

19/12/2018  Lisans 4. Sınıf Öğrencilerine Yönelik ‘UYGULAMALI, TEMEL YÜKSEK PERFORMANSLI SIVI KROMATOGRAFİSİ (HPLC) EĞİTİMİ’ ne gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Eğitime katılacakların listesi için burayı tıklayınız EGE MATAL

 
12/12/2018  Lisans 4. Sınıf Öğrencilerine Yönelik ‘UYGULAMALI, TEMEL YÜKSEK PERFORMANSLI SIVI KROMATOGRAFİSİ (HPLC) EĞİTİMİ’ ne gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Eğitime katılacakların listesi için burayı tıklayınız. Sizlerden gelen yoğun talep üzerine 19 Aralık Çarşamba günü tekrar eğitim düzenlenecektir. Diğer eğitim tarihleri de web ayfamızdan ilan edilecektir. İlginize teşekkür ederiz. EGE MATAL

 

12/12/2018  Lisans 4. Sınıf Öğrencilerine Yönelik ‘UYGULAMALI, TEMEL YÜKSEK PERFORMANSLI SIVI KROMATOGRAFİSİ (HPLC) EĞİTİMİ’ Düzenlenecektir. İlgilnenlerin, KATILIMCI BİLGİLERİ FORMU'nu doldurması gerekmektedir.

 

02/11/2018         28-29   28-29 Kasım 2018 tarihleri arasında Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı (EGE-MATAL)'da gerçekleşecek "1. Uygulamalı Hücre Kültürü Kursu Temel Teknikler" isimli kursumuzun kontenjanı dolmuştur. Kursun kısa süre içerisinde tekrarlanması planlanmaktadır. Göstermiş olduğunuz yoğun ilgi için teşekkürlerimizi sunarız.

 

15/11/2018               "Uygulamalı XPS Eğitimi ve Analiz Verilerinin Yorumlanmasına İlişkin İpuçları" konulu eğitim verilecektir.

 

25-26/10/2018         MULTİDİSİPLİNER / UYGULAMALI KIRMIZIALTI (INFRARED) SPEKTROSKOPİSİ EĞİTİMİ 

 

12/09/2018              SEM CİHAZI HİZMETE BAŞLAMIŞ OLUP, ONLINE RANDEVU SİSTEMİ DEVREYE GİRMİŞTİR.

 

12/09/2018              BİYOLOJİK ANALİZ LABORATUVARI,Hücre Kültürü ve Biyokimyasal Analizler Hakkında  

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ